Haber Detayı
15 Ocak 2021 - Cuma 10:25 Bu haber 29686 kez okundu
 
Süt Konseyi Bakan Pakdemirli'yle buluştu
Ulusal Süt Konseyi Başkanı Muhittin Özder ve beraberindeki heyet, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'yi makamında ziyaret etti. Görüşmede süt sektörünün çok dinamik olduğunu belirten Özder, "Maliyetlerdeki ani değişiklilere, arz ve talepte oluşabilecek dalgalanmalara hızlı müdahale edilmesi gerekir." ifadelerini kullandı
GÜNDEM Haberi
Süt Konseyi Bakan Pakdemirli'yle buluştu

Ulusal Süt Konseyi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre ziyarette, kalite esaslı ve pariteye göre fiyatlama, çiğ sütte mevsimsel arz-talep dengesi gibi süt sektörünün güncel konuları ele alındı.

Çiğ süt tavsiye fiyatının belirlenme çalışmalarının önceki dönemlerde olduğu gibi Konsey çatısı altında olması gerektiği Bakan Pakdemirli'ye iletilirken, Konsey yetkilileri, kalite bazlı çiğ süt fiyatlama modelinin de hayata geçirilmesinin önemini vurguladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Konsey Başkanı Özder, süt sektörünün çok dinamik olduğunu belirterek, "Maliyetlerdeki ani değişiklilere, arz ve talepte oluşabilecek dalgalanmalara hızlı müdahale edilmesi gerekir. Ulusal Süt Konseyi olarak bu konuda üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu Sayın Bakanımıza ifade ettik. Sorunların çözüm yolları konusunda kendisi ile aynı noktada olduğumuzu görmek bizleri mutlu etti." ifadelerini kullandı.

Avrupa'da olduğu gibi sütün sınıflandırılması ve kaliteye göre fiyatlandırma modeline geçilmesi konularının da ziyarette ele alındığını kaydeden Özder, Bakanlığın bu konudaki çalışmalarının önemine işaret etti.

 

 

 

BLOOMBERG

Kaynak: Editör: Tarım Türk Dergisi
Etiketler: Süt, Konseyi, Bakan, Pakdemirli'yle, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı