Haber Detayı
06 Haziran 2016 - Pazartesi 17:35 Bu haber 1705 kez okundu
 
ULUSLARARASI TARIM SİGORTALARI SEMPOZYUMU
Dünyada tarım sigortaları alanında kısa zamanda örnek gösterilen bir noktaya ulaşan Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM), 10. Yılı nedeniyle, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk ÇELİK’in himayesinde uluslararası bir organizasyona imza attı.
BİTKİSEL ÜRETİM Haberi
ULUSLARARASI TARIM SİGORTALARI SEMPOZYUMU

Uluslararası Tarım Sigortaları Sempozyumu (IAIS), 02-03 Haziran tarihlerinde, İstanbul’da, Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü Osmanlı Arşivlerinde gerçekleştirildi. Bakan Faruk ÇELİK’in katılımlarıyla görkemli bir açılışa sahne olan Sempozyum’da, tüm paydaşlar ve dünyanın dört bir köşesindeki 20 civarındaki ülkeden yabancı konuklarla birlikte 500’ün üzerinde davetli yer aldı.

Asya ve Avrupa’nın buluşma noktası İstanbul’da, tarım sigortaları konusunda ilk kez gerçekleştirilen Sempozyumda, açılış konuşmalarının ardından iki gün boyunca devam eden Oturum ve Panellerde, “İklim Değişikliği, Gıda Arzı Güvenliği ve Risk Yönetimi”, “Tarım Sigortalarında Devlet, Özel Sektör ve Sivil Toplum İşbirliği Deneyimleri”, “Devlet Destekli Tarım Sigortalarında Reasüransın Rolü ve Reasürör Gözüyle TARSİM Modelinin Başarısı”, “Tarım Sigortalarında Devletin Rolü” ve “Tarım Sigortalarında Teknoloji Kullanımı” gibi başlıklar değerlendirildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ULUSLARARASI, TARIM, SİGORTALARI, SEMPOZYUMU,
Yorumlar
Haber Yazılımı