Haber Detayı
09 Temmuz 2021 - Cuma 10:25 Bu haber 5536 kez okundu
 
TMO arpa satışına başladı
TMO, besici ve yetiştirici ve yem fabrikalarına yönelik olarak arpa satışına başladı.
BİTKİSEL ÜRETİM Haberi
TMO arpa satışına başladı

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), besici ve yetiştirici ve yem fabrikalarına yönelik olarak arpa satışına başladığını açıkladı.

TMO'dan yapılan açıklamada, "Kuruluşumuz 05 Temmuz 2021 tarihi itibarı ile 1.950 TL/Ton fiyatla peşin bedel mukabili olarak besici, yetiştiricilerimize ve yem fabrikalarına yönelik olarak arpa satışlarına başlamıştır" denildi.

Açıklamada, "Arpa satışlarımız için başvurular liman işyerlerimizden yapılacak satışlarda “elektronik satış platformu” ve “yem fabrikaları elektronik satış platformu” üzerinden iç merkezlerdeki stoklarımız için TMO şube müdürlükleri kanalıyla 05 Temmuz 2021 - 12 Temmuz 2021 (dahil) tarihleri arasında alınacaktır.

Tahsis sonuçlarının açıklanmasını müteakip satışı yapılan arpa stokları için para yatırma süresi 30 Temmuz 2021, ürün teslimleri 15 Ağustos 2021 tarihi mesai bitiminde sona erecektir.

Kuruluşumuzca piyasalar yakından takip edilmekte olup görev alanına giren ürünlerde stokların takviyesi ve kullanıcılarına yönelik uygun fiyatla hammadde tedarikine devam edilecek, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde piyasa istikrarı temin edilecektir" ifadelerine yer verildi.

Hatırlanacağı üzere, TMO'nun 24 Haziran’da gerçekleştirdiği 320 bin tonluk ihalede ithal arpa için verilen fiyat ton başına ortalama 2,400 TL seviyesinde idi.

TMO, geçtiğimiz günlerde de ikinci kez arpa ithalatı için uluslararası ihaleye çıkacağını duyurdu. TMO,12 Temmuz'a kadar tekliflerin toplanacağı 440 bin ton yemlik arpa alımı için uluslararası ihale açtı.

Kaynak: Editör: Tarım Türk Dergisi
Etiketler: TMO, arpa, satışına, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı