Haber Detayı
05 Mayıs 2020 - Salı 11:49 Bu haber 1846 kez okundu
 
Tarımda tarihi bir adım daha atılıyor! 300 bin kişiye istihdam sağlayacak
Dijital Tarım Pazarı uygulaması ile tarım alanında tarihi bir adım atan Türkiye, yeni bir uygulamayı daha hayata geçiriyor. DSİ ile TOKİ arasında sulama tesislerini yapımı konusunda protokol imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında değişik illerde 25 adet sulama projesinin hayata geçirileceğini vurgulayan Bakan Pakdemirli, “Bu kapsamda 3 milyon 200 bin dekar civarında araziyi sulayacak projeler ile çiftçimizin yanında olacağız. Söz konusu projelerin tamamlanması ile 300 bin kişiye istihdam sağlanması ve ülke ekonomisine yıllık 2,5 milyar lira katkı sağlamayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.
GÜNDEM Haberi
Tarımda tarihi bir adım daha atılıyor! 300 bin kişiye istihdam sağlayacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sulamada yeni bir adım daha attıklarını aktararak, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) arasında sulama tesislerinin yapımı konusunda bir protokol imzalandığını belirtti.

ÜLKE EKONOMİSİNE 2.5 MİLYAR LİRALIK KATKI SAĞLAYACAK

İmzalanan protokol kapsamında değişik illerde 25 adet sulama projesinin hayata geçirileceğini vurgulayan Bakan Pakdemirli, "Bu kapsamda 3 milyon 200 bin dekar civarında araziyi sulayacak projeler ile çiftçimizin yanında olacağız. Söz konusu projelerin tamamlanması ile 300 bin kişiye istihdam sağlanması ve ülke ekonomisine yıllık 2,5 milyar lira katkı sağlamayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Tarım Türk Dergisi
Etiketler: Tarımda, tarihi, bir, adım, daha, atılıyor!, 300, bin, kişiye, istihdam, sağlayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı