Haber Detayı
29 Ağustos 2016 - Pazartesi 09:43 Bu haber 1207 kez okundu
 
Tarım Bakanı Çelik, Mısırda Taban Fiyatı Açıkladı
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, bu yıl mısırda yaklaşık 6,4 milyon ton civarında rekolte beklediklerini belirterek, “Geçen yıl 725 lira taban fiyat açıklanmıştı. Şu andaki hasadın taban fiyatını 740 lira olarak açıklıyoruz” dedi.
BİTKİSEL ÜRETİM Haberi
Tarım Bakanı Çelik, Mısırda Taban Fiyatı Açıkladı

“Dünya piyasalarının çok çok üzerinde bir fiyattan bahsediyoruz. Umuyorum ki üreticilerimizin beklentilerine cevap verir” diyen Çelik, yaptığı açıklamada,  4 Ağustos’tan bu yana mısır hasadı yapıldığını kaydetti.

Mısırın gerek hayvancılık gerekse nişasta açısından önemli bir ürün olduğunu ifade eden Çelik, “Son 5 yıl içinde mısır üretiminde yüzde 40’lara varan bir artış gerçekleşti. Bu yıl mısırda yaklaşık 6,4 milyon ton civarında rekolte bekliyoruz. Geçen yıl 725 lira taban fiyat açıklanmıştı. Bugün de şu andaki hasadın taban fiyatını 740 lira olarak açıklıyoruz.” dedi. 

Çelik, üreticilerin, Toprak Mahsulleri Ofisi’ne emanet usulü teslim ettikleri mısırın alımlarına, bu fiyat üzerinden hızlı bir şekilde başlanacağını belirterek, “Bütün üreticilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Dünya piyasalarının çok çok üzerinde bir fiyattan bahsediyoruz. Umuyorum ki üreticilerimizin beklentilerine cevap verir.” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tarım, Bakanı, Çelik,, Mısırda, Taban, Fiyatı, Açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı