Haber Detayı
10 Aralık 2018 - Pazartesi 15:35 Bu haber 1625 kez okundu
 
SOĞAN İTHALATI GÜNDEMDE
Stokların etle dolmasından dolayı et ithalatı durdurulurken, şimdi soğan ithalatı konuşulmaya başlandı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yapılan müdahalelere rağmen soğan fiyatlarının perakende de 5 liraya yakın seyrettiğini belirterek, "Elimizde ticari enstrümanlarımız var. Gerekirse bunun ithalatını da yaparız" dedi.
BİTKİSEL ÜRETİM Haberi
SOĞAN İTHALATI GÜNDEMDE

Rekabet Kurumu'nun soğan piyasasında rekabeti bozucu bir eylemin tespit edilemediği yönündeki raporuna rağmen Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, stokçuları gerekçe göstererek, soğanda ithalat yapılabileceğini söyledi.

Alınan tedbirlere ve yapılan uyarılara rağmen soğanın kilo fiyatının hala perakende de 5 TL'ye yakın seyrettiğine işaret eden Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ithalat dahil her imkanın değerlendirildiğini bildirdi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığı'nın soğan depolarına yönelik yapılan operasyonları hatırlatan Pekcan, sadece 3 deponun piyasaya mal verdiğini, bunların da az sayıda verdiklerinin tespit edildiğini ileri sürdü. Bunun da normal bir durum olmadığını dile getiren Pekcan, “Elimizde ticari enstrümanlarımız var. Gerekirse bunun ithalatını da yaparız” dedi.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: Tarım Türk Dergisi
Etiketler: SOĞAN, İTHALATI, GÜNDEMDE,
Yorumlar
Haber Yazılımı