Haber Detayı
30 Ocak 2017 - Pazartesi 09:28 Bu haber 1026 kez okundu
 
Kent Tarım Hobi Evi'nde Eğitimler Başlıyor
Çankaya Belediyesi Kent Tarım Hobi Evi “Temel Sebze Yetiştiriciliği” eğitimlerinde yeni dönem Şubat ayında başlıyor.
BİTKİSEL ÜRETİM Haberi
Kent Tarım Hobi Evi'nde Eğitimler Başlıyor

Yeni eğitim sezonunu Ekim ayında açan Çankaya Belediyesi Kent Tarım Hobi Evi’nde kurslar devam ediyor. 2017 yılında da Temel Sebze Yetiştiriciliği eğitimlerini sürdürecek Çankaya Belediyesi, binlerce vatandaşın yararlanmasını sağlıyor. Mutlukent Mahallesi’nde 2 bin metrekare alan üzerine kurulu Kent Tarım Hobi Evi’nin Şubat-Mart dönemi kursları 15 Şubat’ta başlıyor. Uzman öğreticiler tarafından verilecek eğitimler, Çarşamba günleri 12.30 ile 13.30 saatleri arasında düzenlenecek.

 

Mahalle Bostanı’nda uygulama
 

İlk derste “Yerel tohumun önemi nedir?” konusunun işleneceği eğitimler yedi hafta sürecek. “Sebze yetiştirmek için ortam nasıl hazırlanır?”, “Tohumdan fideye yolculuk”, “Sebzelere doğal bakım” ve “Meyve ağaçlarında budama nasıl yapılır?” konularıyla devam edecek eğitimlerin son iki haftasında ise gül ve çalı grubu budaması ile ağaç aşılama konuları işlenecek. Kursa katılan vatandaşlar teorik eğitimlerin ardından Mahalle Bostanı’nda uygulama ile bilgilerini pekiştirme imkanı bulacaklar.

 

Eğitimler ücretsiz


Eğitimlere, önceki yıllarda olduğu gibi bölge halkının yanı sıra başka mahallelerden de dileyen tüm vatandaşlar katılabiliyor. Çankaya Belediyesi tarafından tamamen ücretsiz olarak düzenlenen eğitimlerden yararlanmak isteyen vatandaşların Çankaya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Kent ve Tarım Birimi’ne ulaşmaları gerekiyor.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Kent, Tarım, Hobi, Evi'nde, Eğitimler, Başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı