Haber Detayı
05 Mayıs 2016 - Perşembe 07:36 Bu haber 1505 kez okundu
 
İncir Evi Ekoloji Fuarında Türkiye’ye Tat Katan Ürünlerini Sergiliyor
Sadece organik sertifikalı ürünlerin sergilendiği Ekoloji İzmir Fuarı yedinci kez tüketicilerle buluştu.
BİTKİSEL ÜRETİM Haberi
İncir Evi  Ekoloji Fuarında Türkiye’ye Tat Katan Ürünlerini Sergiliyor

22 ilden 113 firmanın ürünlerini sergilediği fuar da İzmir’de işlenerek piyasaya sürdükleri ve ülkemizi iç ve dış pazarda temsil eden ürünleri ile İncir Evi, İzmir’in gururu oldu.

100 yıllık ürün tecrübesi ile dördüncü nesilin başarılı yönetiminde günden güne gelişen İncir Evi, Türkiye’nin ilk butik incir satış mağazası olarak dikkatleri çekiyor. Sağlık Fuarı olarak da bilinen Ekoloji Fuarı’nda, organik olarak hazırlanmış kuru kayısı, çam fıstığı, kuru incir gibi ürünlerle fuardaki standında ziyaretçileri karşılayan İncir Evi, aynı zaman da dost ve müşterileri için kendine has bir armağan yaratmak isteyenlere, özel karışımları özel ambalajlarda hediyelikler oluşturuyor. Dileyenlerin içlerini mesajlarla güçlendirdikleri bu hediyeler kişisel oluşuyla da kendi tutkunlarını yaratmış durumda..

Ekolojik Pazar Hem İzmir’de Hem De Türkiye’de Hak Ettiği Yeri Almalı

Bugüne kadar yapılan tüm Ekoloji Fuarları’nda yer alan İncir Evi, başta kuru incir olmak üzere; kuru kayısı, ceviz, üzüm gibi kuru meyveleri inovatif olarak hazırlanan şık ambalajlar içerisinde satışa sunuyor. Konvansiyonel ürünlerle uzun yıllardır pazarda yer alıp Türkiye’nin ilk organik ürün ihracatını yapan  firma Ekoloji Fuarı’nda organik ürünlerinin de tanıtım ve satışını yapıyor ve İncir Evi ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. İncir Evi ürünlerine gösterilen ilginin her geçen gün arttığını belirten Temel Aycan Şen, “İlk uygulamaları İzmir’de yapılan organik tarım, İzmir’in önder yapısıyla öncelikle İzmir’de ardından tüm Türkiye’de hakettiği yeri almalı. Organik ürünlerin çeşitliliği çok fazla, bu ürünler halkımıza tanıtılmalı ve tüketici ile buluşturulmalı. Hem sağlıklı hem de doğal bir alternatif oluşturan ürünlerimize ulaşmak isteyenler İzmir Çankaya’daki merkez mağazamızdan ya da www.incirevi.com üzerinden bize ulaşabilirler. İzmir’in yanısıra Türkiye’nin her yerine ürünlerimizi kargo ile ulaştırabiliyoruz” dedi.

Sağlığa Faydalarıyla Biliniyor

Faydaları saymakla bitmeyen kuru meyveler içerdiği yüksek protein, vitamin ve minerallerle hücreleri yenilemesi, gribal hastalıklar başta olmak üzere bir çok hastalıktan koruması ile biliniyor. Sindirimi kolaylaştıran bu ürünler içerdiği benzaldehit maddesiyle kanserli hücrelerin büyümesini de önlüyor. Tüm özellikleri ile tam bir sağlık kaynağı olan kuru incir, kuru kayısı, fındık gibi kuru meyveler Türkiye’nin önemli ihraç kalemlerini oluşturuyor. Tüm dünya pazarlarında ilk sıralarda yer alan bu ürünler, Türk ürünü olarak büyük ilgi görüyor. Tüm sağlık ekipleri ve diyetisyenler kuru meyveleri tavsiye ediyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İncir, Evi, , Ekoloji, Fuarında, Türkiye’ye, Tat, Katan, Ürünlerini, Sergiliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı