Haber Detayı
05 Mayıs 2016 - Perşembe 07:47 Bu haber 1910 kez okundu
 
Foça’da Genç Çiftçiler Bilgilendirildi
Foça ilçesinde İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, genç çiftçilerin kırsal alanda uygulayacağı projelere yönelik 30 bin TL. hibe desteği sağlanmasına dair Resmi Gazetede yayınlanan tebliğ konusunda Foça kaymakamlığında yapılan toplantıda genç çiftçileri bilgilendirdi.
HAYVANCILIK Haberi
Foça’da Genç Çiftçiler Bilgilendirildi

İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce Foça kaymakamlığı toplantı salonunda genç çiftçileri bilgilendirme toplantısında konuşan Foça Kaymakamı Niyazi Ulugölge konu hakkında genel bilgilendirme yaptı, bazı uyarılarda bulundu.

Foça Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Memduh BÜLBÜL ,Bakanlığın yayınlamış olduğu kırsal destekler konusunda çalışmalar yürüttüğünü belirterek,” bildiğiniz gibi kırsal alanda yaşayan genç çiftçilerin mahallinde uygulayacağı bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünleri, kültür mantarı üretimi, arı ve arı ürünleri yetiştiriciliği, kanatlı ve ipek böceği yetiştiriciliği, kontrollü örtü altı yetiştiriciliği, tıbbi ve aromatik bitkiüretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projelere 30 bin TL’ye kadar hibe ödenmesine ilişkin 2016/16 Nolu Tebliğ 05 Nisan 2016 tarihli ve 29675 sayılı Resmi gazete ’de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.” dedi.

Daha sonra yapılan sunumda, 18-40 yaş arası genç çiftçilerin kırsal alanda uygulayacağı projelere yönelik geri ödemesiz 30 bin TL. hibe desteği müracaatlarının 12 Nisan tarihinde başladığı ve 11 Mayıs tarihinde sona erdiği belirtildi.

Genç çiftçi bilgilendirme toplantısına,Foça Kaymakamı Niyazi Ulugölge , İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Memduh Bülbül , Ziraat Odası Başkanı Ercan Yüksektepe, muhtarlar Kadri Mutlu, Selçuk TabaklI,Yavuz Karaca,Hayrettin Gün İndİ,Naci Aktuğ, Sadi Kaynak ve çiftçiler katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Foça’da, Genç, Çiftçiler, Bilgilendirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı