Haber Detayı
21 Haziran 2016 - Salı 09:47 Bu haber 7321 kez okundu
 
Çiftçiye Faizsiz Kredi ve Hibe Şartları
Hükümetten çiftçiye kredi ve hibe imkanı! Artık çiftçiler devlet desteği ile kredi çekerken faiz ödemeyecek. Çiftçinin faizsiz kredi almak için ise bazı şartları yerine getiriyor olması gerekiyor.
BİTKİSEL ÜRETİM Haberi
Çiftçiye Faizsiz Kredi ve Hibe Şartları

Bankalar tarafından tarım sektörürünün güçlendirilmesi ve çiftiçiye destek olunması amacıyla her yıl çiftçilere belirli olarlarda krediler veriliyor. Bankalar bu kredileri her türlü ihtiyaca ve bütçeye gmre hazırlıyorlar. Bu kredilerin en dikkat çeken yanı ise, kredilerin masrafsız olarak verilmesi ve düşük faiz oranları. 2016 yılında devlet tarafından yerli tarım üretimini desteklemek amacıyla verilen tarım kredileri çeşitli ödeme kolaylıkları ve kampanyalarla desteklenerek çiftçilere kolaylık sağlanması amaçlanıyor. Bu kredilerden bazıları Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onayı ile tarım kredi kooperatifleri ve Küçük ve Orta Ölçekli İletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından verilirken, bazıları ise devlet bankalarınca sunuluyor.

Çiftçiye Faizsiz Kredi Şartları 

Öncelikle tarım kredisi alabilmek ve devletin size sunduğu imkânlardan faydalanabilmek için, çiftçi olduğunuzu belgelemeniz gerekiyor. Bunun için Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı olmanız ve Organik Tarım Sertifikasına sahip olmanız şartı aranıyor. Çiftçi kayıt sistemine kayıt olmak için de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın il müdürlüklerine gerekli evrakları dilerseniz il müdürlüğünden, dilerseniz de e-devlet kapısından indirip doldurarak başvuruyorsunuz. Kayı sorgulama işlemini ise e-devlet kapısı üzerinden yapabilme imkânı sunuluyor. Çiftçilere kredi sağlayan devlet destekli bankaların başında gelen Vakıfbank ve Ziraat Bankası gibi bankalarında kendilerinin belirmemiş oldukları birtakım şartları da yerine getirmek gerekiyor. Bu konuda bankalar size kredi konusunda geniş bir seçenekler yelpazesi sunuyor. Çeşitli ödeme kolaylıkları ve kampanyalar ile zenginleştirilmiş bu krediler, tamamen çiftçilerin rahat bir şekilde üretimlerini gerçekleştirmeleri için düşünülmüş.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çiftçiye, Faizsiz, Kredi, ve, Hibe, Şartları,
Yorumlar
Haber Yazılımı