Haber Detayı
31 Mayıs 2016 - Salı 18:13 Bu haber 1948 kez okundu
 
Çankırılı Çiftçilere İndirimli Akaryakıt
Çankırı Ziraat Odası ile bir akaryakıt istasyonu arasında imzalanan protokolle kentteki çiftçilere mazotta yüzde 11, benzin ve otogazda yüzde 6, üretici kartlarına yüzde 2 indirim yapıldı.
BİTKİSEL ÜRETİM Haberi
Çankırılı Çiftçilere İndirimli Akaryakıt

Çankırı Ziraat Odası’nda düzenlenen protokol imza törenine Çankırı Ziraat Odası Başkanı ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nejat Gamzeli, şirket yöneticisi Nurettin Buyruk, Ziraat Odası Yönetim Kurulu üyeleri ile çiftçiler katıldı. Çankırı Ziraat Odası olarak çiftçinin hizmetinde projeler üretmeye devam ettiklerini ifade eden Oda Başkanı Nejat Gamzeli, “Bildiğiniz gibi üretim söz konusu olduğunda çiftçimiz için en önemli girdi kalemlerinden biri mazot diye de adlandırdığımız motorindir. Çankırımızda yaygın olarak ekilen buğdaydan örnek verecek olursak, 2016 yılı maliyet hesabına göre buğdayda üretim maliyeti içerisinde mazotun payı yüzde 15’tir. Çiftçimizin sorununa merhem olmak, daha ucuz mazot sağlamak üzere Çankırı Ziraat Odası olarak Çankırı’da tüm akaryakıt bayilerine teklif sunduk. Bugün burada en düşük fiyat veren Buyruk Petrol ile anlaşma imzalıyoruz. Çankırı Ziraat Odası’na kayıtlı talepte bulunan tüm üyelerimize okutmatik adlı manyetik kart dağıtacağız. Anlaşmalı bayide çiftçimiz, istediği pompadan bu kartı gösterecek. Ardından nakit ve tek çekim kredi kartıyla mazotunu, benzinini, otogazı alacak. Çiftçimize anlaşma yaptığımız bayide mazota yüzde 11, benzin ve otogaza yüzde 6 ve üretici kartlarına yüzde 2 indirim uygulanacak” ifadelerini kullandı.
Gamzeli, bu anlaşmanın Türkiye’de bir ilk olduğunu ifade etti. Protokolün imzalanmasının ardından çiftçilere indirim kartları dağıtıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çankırılı, Çiftçilere, İndirimli, Akaryakıt,
Yorumlar
Haber Yazılımı