Haber Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 10:13 Bu haber 1368 kez okundu
 
AGROEXPO, 14. kez Fuar İzmir'de!
07 – 10 Şubat 2019 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenecek olan, Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise dört büyük tarım fuarından biri olma özelliğini taşıyan Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı AGROEXPO, 14. kez Avrupa’nın en iyilerini Fuar İzmir’ de ağırlamak için kapılarını açtı.
GÜNDEM Haberi
AGROEXPO, 14. kez Fuar İzmir'de!

Tarım ve hayvancılık sektöründe önemli bir yere sahip olan İzmir’ de, 13 yıldır başarı ile düzenlenen fuar, 2019 yılında yurt dışından önemli üreticiler, tarım ve hayvancılık firmaları başta olmak üzere tüm sektör profesyonellerini ağırlayacak.

2005 yılından bu yana tarımın başkenti İzmir’ de düzenlenen ve dünya çapında başarılara imza atan Agroexpo, 07 – 10 Şubat 2019 tarihleri arasında katılımcı sayısını 950 firma olarak hedefliyor. Yerli ve yabancı firmaların 15 holde ve 130 bin metrekare alanda, 70 ülkeden 350 bin ziyaretçi ile buluşması öngörülüyor.  

Hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren birçok sivil toplum kuruluşunun etkin rol alacağı fuarda, Türkiye’nin en kapsamlı canlı hayvan sergisi kurulacak.

Bu kapsamda, İzmir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İzmir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, İzmir Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, İzmir İli Kırmızı Et Üreticileri Birliği, Tire Süt Kooperatifi ve daha birçok kurumun desteği ile boğa ırk tanıtımları, koyun keçi güzellik yarışması, kadın çiftçilere yönelik süt sağım yarışması, yoğurt yeme yarışması ve sektöre yönelik daha birçok etkinlik ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Avrupa standartlarında düzenlenen ve yine 1000 kişilik oturma kapasitesine sahip aktivite alanında düzenlenecek olan canlı hayvan şovları ve etkinlikler, tüm sektör ilgililerinden tam not almaya devam edecek.

Düzenlenen ziyaretçi organizasyonları ile Türkiye’nin bütün bölgelerinden ve yurtdışından üreticilerin ve sektör temsilcilerinin fuarı ziyaret etmesi bekleniyor.

Tarım Türk Dergisi ailesi olarak bizlerde 07 – 10 Şubat 2019 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenecek olan, 14. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı AGROEXPO A 1030'dayız, siz değerli ziyaretçilerimizi ağırlamaya hazırız. Standımıza bekliyoruz

Kaynak: Editör:
Etiketler: Agroexpo, Tarım Türk Dergisi, Tarım ve Hayvancılık Fuarı, İzmir, Gaziemir
Yorumlar
Haber Yazılımı