Haber Detayı
16 Ağustos 2018 - Perşembe 11:20 Bu haber 1757 kez okundu
 
500 BİN KOYUNDA PROTOKOL İMZALANDI
TİGEM ile TÜDKİYEB arasında önemli bir protokol imzalandı.500 Bin koyun projesinde,TİGEM'in tedarik edeceği damızlık küçükbaş hayvanların alımında TÜDKİYEB'de etkin olacak.
HAYVANCILIK Haberi
500 BİN KOYUNDA PROTOKOL İMZALANDI

Türkiye Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, TİGEM ile imzalanan protokolü, 'Küçükbaş hayvan yetiştiricilerimize müjde' diye duyurdu.

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, protokolün imzalanmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek “Protokol neticesinde yetiştiricilerimizin asli temsilcisi olan Merkez Birliğimize duyulan bu güvenden dolayı, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli ile TİGEM Genel Müdürümüz Sayın İsmail Şanlı 'ya tüm yetiştiricilerimiz adına teşekkür ediyorum. Bakanlığımızın güvenini boşa çıkarmamak ve yetiştiricilerimizin memnuniyetini sağlamak üzere canla başla tüm Birlik Başkanlarımızla üzerimize düşeni fazlasıyla yapacağımızı kamuoyuna duyurur, hayırlı uğurlu olmasını dilerim” dedi.

TİGEM Genel Müdürü İsmail Şanlı, protokolün imzalanması sonrasında, protokolün ülke hayvancılığına hayırlı olması temennilerinde bulundu. Genel Müdür Şanlı, projenin kırsalda kalkınmayı amaçladığını ifade ederek “Bu proje başarıya ulaştıkça kırsaldan şehirlere göç önlenebilecektir. Üretim döngüsünü doğru planladığımızda başaracağımıza inanıyorum. Bu projeyi model olarak hayvancılığımıza kazandırarak önemli bir görevi yerine getirmiş olacağız” dedi.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Etiketler: 500, BİN, KOYUNDA, PROTOKOL, İMZALANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı